IQ Option Отвори сметка - IQ Trading North Macedonia - IQ Trading Северна Македонија

Како да отворите трговска сметка и да се регистрирате на IQ Option


Како да се регистрирате со е-пошта

1. Можете да се регистрирате за сметка на платформата со кликнување на копчето „ Регистрирај се “ во горниот десен агол.
Како да отворите трговска сметка и да се регистрирате на IQ Option
2. За да се регистрирате треба да ги пополните сите потребни информации и да кликнете на „Отвори сметка бесплатно“
 1. Внесете го вашето име и презиме
 2. Изберете ја вашата земја на постојан престој
 3. Внесете валидна адреса за е-пошта.
 4. Направете силна лозинка .
 5. Прочитајте ги „Условите“ и проверете го
Како да отворите трговска сметка и да се регистрирате на IQ Option
Секоја чест! Успешно се регистриравте. Сега, ако сакате да користите демо сметка , кликнете „Започнете со тргување на сметката за вежбање“.
Како да отворите трговска сметка и да се регистрирате на IQ Option
Сега можете да започнете со тргување. Имате 10.000 долари на демо сметка . Демо сметката е алатка за да се запознаете со платформата, да ги вежбате вашите вештини за тргување со различни средства и да испробате нова механика на графикон во реално време без ризици.
Како да отворите трговска сметка и да се регистрирате на IQ Option
Можете исто така да тргувате на вистинска сметка по депонирањето со кликнување на „Надополнете ја вашата сметка со вистински средства“.
Како да отворите трговска сметка и да се регистрирате на IQ Option
За да започнете со тргување во живо, треба да вложите на вашата сметка (минималниот депозит е 10 USD/GBP/EUR).

Погледнете ја оваа статија за да дознаете повеќе за Депозит: Како да направите депозит во опцијата IQ
Како да отворите трговска сметка и да се регистрирате на IQ Option
Конечно, ќе пристапите до вашата е-пошта, IQ Option ќе ви испрати потврдна пошта. Кликнете на врската во таа пошта за да ја активирате вашата сметка. Така, ќе завршите со регистрација и активирање на вашата сметка.
Како да отворите трговска сметка и да се регистрирате на IQ Option


Како да се регистрирате со сметка на Фејсбук

Исто така, имате опција да ја отворите вашата сметка преку веб преку Facebook сметка и тоа можете да го направите со само неколку едноставни чекори:

1. Кликнете на копчето Facebook.
Како да отворите трговска сметка и да се регистрирате на IQ Option
Потоа ќе ве праша дека имате 18 години или повеќе и ги прифаќате Условите, Политиката за приватност и Политиката за извршување на нарачката, кликнете „ Потврди “.
Како да отворите трговска сметка и да се регистрирате на IQ Option
2. Ќе се отвори прозорец за најава на Facebook, каде што ќе треба да ја внесете вашата е-пошта што сте ја користеле за да се регистрирате на Facebook

3. Внесете ја лозинката од вашата сметка на Facebook

4. Кликнете на „Log In“
Како да отворите трговска сметка и да се регистрирате на IQ Option
Откако ќе кликнете на „ Копче Log in“, IQ Option бара пристап до: Вашето име и профилна слика и адреса на е-пошта. Кликнете Продолжи...
Како да отворите трговска сметка и да се регистрирате на IQ Option
После тоа, автоматски ќе бидете пренасочени на платформата IQ Option.


Како да се регистрирате со сметка на Google

1. За да се регистрирате со сметка на Google, кликнете на соодветното копче во формуларот за регистрација.
Како да отворите трговска сметка и да се регистрирате на IQ Option
Потоа ќе ве праша дека имате 18 години или повеќе и ги прифаќате Условите на Условите, Политиката за приватност и Политиката за извршување на нарачката, кликнете „ Потврди “.
Како да отворите трговска сметка и да се регистрирате на IQ Option
2. Во новоотворениот прозорец внесете го вашиот телефонски број или е-пошта и кликнете „Следно“.
Како да отворите трговска сметка и да се регистрирате на IQ Option
3. Потоа внесете ја лозинката за вашата сметка на Google и кликнете „Следно“.
Како да отворите трговска сметка и да се регистрирате на IQ Option
После тоа, следете ги упатствата испратени од услугата на вашата адреса за е-пошта.

Регистрирајте се на апликацијата IQ Опција за iOS

Ако имате мобилен уред со iOS, ќе треба да ја преземете официјалната мобилна апликација IQ Option од App Store или овде . Едноставно побарајте ја апликацијата „IQ Option - FX Broker“ и преземете ја на вашиот iPhone или iPad.

Мобилната верзија на платформата за тргување е потполно иста како и нејзината веб верзија. Следствено, нема да има никакви проблеми со тргувањето и трансферот на средства. Покрај тоа, апликацијата за тргување со IQ Option за iOS се смета за најдобра апликација за онлајн тргување. Така, има висок рејтинг во продавницата.
Како да отворите трговска сметка и да се регистрирате на IQ Option
Регистрацијата за мобилната платформа iOS е достапна и за вас.
 1. Внесете валидна адреса за е-пошта.
 2. Направете силна лозинка .
 3. Изберете ја вашата земја на постојан престој
 4. Проверете ги „Условите“ и кликнете „ Регистрирај се
Како да отворите трговска сметка и да се регистрирате на IQ Option
Секоја чест! Успешно се регистриравте, кликнете на „Trade on Practice“ за тргување со демо сметка.
Како да отворите трговска сметка и да се регистрирате на IQ Option
Имате 10.000 долари на демо сметка.
Како да отворите трговска сметка и да се регистрирате на IQ Option


Регистрирајте се на апликацијата за Android со IQ Option

Ако имате мобилен уред со Android, ќе треба да ја преземете официјалната мобилна апликација IQ Option од Google Play или овде . Едноставно побарајте ја апликацијата „IQ Option - Online Investing Platform“ и преземете ја на вашиот уред.

Мобилната верзија на платформата за тргување е потполно иста како и нејзината веб верзија. Следствено, нема да има никакви проблеми со тргувањето и трансферот на средства. Покрај тоа, апликацијата за тргување со IQ Option за Android се смета за најдобра апликација за онлајн тргување. Така, има висок рејтинг во продавницата.
Како да отворите трговска сметка и да се регистрирате на IQ Option
Регистрацијата за мобилната платформа Андроид е исто така достапна за вас.
 1. Внесете валидна адреса за е-пошта.
 2. Направете силна лозинка .
 3. Изберете ја вашата земја на постојан престој
 4. Проверете ги „Условите“ и кликнете на „ Регистрација
Како да отворите трговска сметка и да се регистрирате на IQ Option
Секоја чест! Успешно се регистриравте, кликнете „Trade on Practice“ за тргување со демо сметка.
Како да отворите трговска сметка и да се регистрирате на IQ Option
Имате 10.000 долари на демо сметка.
Како да отворите трговска сметка и да се регистрирате на IQ Option

Регистрирајте сметка за IQ Option на мобилната веб-верзија

Ако сакате да тргувате на мобилната веб верзија на платформата за тргување со IQ Option, можете лесно да го направите тоа. Првично, отворете го вашиот прелистувач на вашиот мобилен уред и посетете ја веб-страницата на брокерот.

Допрете го копчето „Трговија сега“ во центарот.
Како да отворите трговска сметка и да се регистрирате на IQ Option
На овој чекор сè уште ги внесуваме податоците: е-пошта, лозинка, проверете ги „Услови на правила“ и допрете „Отвори сметка бесплатно“.
Како да отворите трговска сметка и да се регистрирате на IQ Option
Тука си! Сега ќе можете да тргувате од мобилната веб верзија на платформата. Мобилната веб-верзија на платформата за тргување е сосема иста како и обичната веб-верзија на неа. Следствено, нема да има никакви проблеми со тргувањето и трансферот на средства.

Имате 10.000 долари на демо сметка.
Како да отворите трговска сметка и да се регистрирате на IQ OptionНајчесто поставувани прашања (ЧПП)


Колку пари можам да заработам на сметката за вежбање?

Не можете да земете профит од трансакциите што ги завршувате на сметката за пракса. Добивате виртуелни средства и правите виртуелни трансакции. Наменет е само за обука. За да тргувате користејќи вистински пари, треба да депонирате средства на вистинска сметка.


Како да се префрлам помеѓу сметката за вежбање и вистинската сметка?

За да се префрлате помеѓу сметки, кликнете на вашето салдо во горниот десен агол. Погрижете се да сте во трговската соба. Панелот што се отвора ги прикажува сите ваши сметки: вашата вистинска сметка и вашата сметка за вежбање. Кликнете на сметката за да ја направите активна за да можете да ја користите за тргување.


Како да ја надополнам сметката за вежбање?

Секогаш можете бесплатно да ја надополнувате вашата сметка за вежбање ако салдото падне под 10.000 долари. Прво, мора да ја изберете оваа сметка. Потоа кликнете на зеленото копче Депозит со две стрелки во горниот десен агол. Се отвора прозорец каде што можете да изберете која сметка да ја надополнувате: сметката за вежбање или вистинската.


Дали имате апликации за компјутер, iOS или Android?

Да! И на компјутерите, платформата реагира побрзо во апликацијата за Windows и Mac OS. Зошто е побрзо да се тргува во апликацијата? Веб-страницата побавно ги ажурира движењата на графиконот бидејќи прелистувачот не ги користи достапните WebGL способности за максимизирање на ресурсите на компјутерската видео картичка. Апликацијата го нема ова ограничување, така што ја ажурира табелата речиси веднаш. Имаме и апликации за iOS и Android. Можете да ги најдете и преземете апликациите на нашата страница за преземање.

Ако верзијата на апликацијата не е достапна за вашиот уред, сепак можете да тргувате користејќи ја веб-локацијата за IQ Option.


Како можам да ја заштитам мојата сметка?

За да ја заштитите вашата сметка, користете автентикација во 2 чекора. Секој пат кога ќе се најавите на платформата, системот ќе бара од вас да внесете специјална шифра испратена на вашиот телефонски број. Можете да ја активирате опцијата во Поставки.
Thank you for rating.